O mnie

W każdej dziedzinie wiedzy fascynujący jest system. Wzajemne powiązania i zależności. Miłośnika motoryzacji zaciekawi drobna modyfikacja małej części samochodu bo postrzega ją przez pryzmat całości. W medycynie działanie konkretnego enzymu będzie przedmiotem długich opracowań bo patrzy się na nie w kontekście całego organizmu.

Prawo jest tym bardziej fascynujące bo stanowi system norm stworzony przez ludzi dla ludzi. System, który ciągle musi się zmieniać bo ciągle zmienia się rzeczywistość. Nie ma jednego dobrego prawa tak jak nie ma jednego dobrego systemu politycznego. Wszystko zależy od czasu, miejsca i zaangażowania tych, którzy prawo stosują.

Piszę to, żeby wytłumaczyć się z sytuacji, w której z uporem godnym lepszej sprawy będę wykładał przez telefon różnicę pomiędzy odstąpieniem od umowy ze skutkiem ex tunc a jej wypowiedzeniem ze skutkiem ex nunc.

Nazywam się Oskar Możdżyń, jestem prawnikiem, przedsiębiorcą i doktorantem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w Katedrze Publicznego Prawa Gospodarczego.

Opis moich głównych projektów znajdziesz na stronie głównej. Zajmuję się m.in. pomocą prawną dla przedsiębiorców na stronie www.biznesprawo.com,  pomocą prawną przy wadach pojazdów na stronie www.autoprawo.pl oraz upowszechnianiem szeroko rozumianej wiedzy z zakresu prawa na stronie www.maszprawo.org.pl. Jestem również prawnikiem Fundacji Autotesto udzielającej porad prawnych osobom oszukanym przy kupnie pojazdu. Współpracuję też z kilkoma katowickimi kancelariami, w szczególności w zakresie rozwijania projektu pomocy prawnej dla przedsiębiorców i pomocy prawnej przy wadach pojazdów.

Niektóre publikacje (z wyłączeniem elektronicznych; te są dostępne na moich stronach) i efekty współpracy z mediami znajdziesz tutaj.