MaszPrawo.org.pl

Nie zapytam, czy miałeś kiedyś poczucie zagubienia przy przeszukiwaniu przepisów. Wiem, że tak było. Jestem prawnikiem i sam to odczuwam, gdy zapoznaję się z mało znanym mi działem prawa. W Internecie często czytałem artykuły niepełne, powielające błędne informacje z innych stron i – co najgorsze – niepodające podstaw prawnych omawianych zagadnień.

Z tego powodu w kwietniu 2013 r. stworzyłem MaszPrawo.org.pl. Zacząłem od wpisu na temat prawa do filmowania policji. Od tego czasu na stronie powstało kilkadziesiąt artykułów.

Liczba wpisów na stronie nie jest duża, ponieważ kluczowe dla mnie i pozostałych autorów było umieszczanie opracowań, które będą wyróżniały się zrozumiałym językiem i kompleksowym omówieniem tematu.

Dzięki temu strona w okresie ostatniego roku (piszę to 19.02.2018 r.) miała 737.543 odsłony i 540.078 użytkowników. Strona nie jest nigdzie reklamowana, ani odpłatnie pozycjonowana.

Do niedawna MaszPrawo.org.pl traktowałem hobbystycznie. Od niedawna, za jej pośrednictwem, wraz z innymi autorami udzielamy porad prawnych. W ramach rozwiązań przydatnych dla osób zwracających się o pomoc, zawsze staram się już w wycenie porady, wskazać wstępnie możliwe rozwiązania i moje przewidywania co do sprawy.

MaszPrawo.org.pl dała również początek mojej kolejnej stronie Autoprawo.pl. To jest już jednak kolejna, bardzo ciekawa historia 🙂